Fener se ne predaje: Nova pobeda za san o tituli

Turska 29. apr 202221:34 0 komentara
Guliver via Reuters/Umit Bektas

Nastavlja Fenerbahče sa odličnim igrama. U meču 35. kola savladao je na svom terenu Gacijantep 3:2 i ostao, makar matematički, u trci za titulu.

Kada je Fener remizirao protiv suverenog lidera Trabzona delovalo je da je sve gotovo i da je osvajanje titule Trabzona samo formalnost. Od tada je Fener vezao, zaključno sa Gacijantepom sedam trijumfa, a za to vreme Trabzon je ostvario tek dve pobede. I istanbulski velikan primakao se na -8. Jeste da samo teorija drži u životu Fener, ali kada je igrao nerešeno sa Trabzonom malo ko je verovao da će se pitanje šampiona prolongirati do poslednja tri kola.

Fener je protiv Gacijantepa sigurno odigrao i došao do nova tri boda. Već u petom minutu Rosi je otvorio seriju golova. Dursun je imao šansu u 57. minutu da duplira prednost, ali nije iskoristio penal. Ipak, pet minuta kasnije isti igrač donosi 2:0. Ali samo dva minuta kasnije Sagal smanjuje na 2:1.

Dileme oko pobednika rešio je slovenački internacionalac Miha Zajc golom u 82. minutu za 3:1. A gosti su do kraja samo uspeli da preko Maksima sa bele tačke u sedmom minutu nadoknade dođu do počasnog gola.

U drugom meču dana Giresun je bio bolji od Adane 2:0.