Fener u 90+2 došao do boda, gol Danijela Aleksića

Turska 8. avg 202223:02 > 23:031 komentar
Fenerbahče
Seskimphoto/Guliver Image

Kompletirano je prvo kolo Superlige Turske. Izuzetno zanimljivo bilo je u Istanbulu gde je veliki Fenerbahče uspeo da spase bod na svom terenu protiv Umranijea odigravši 3:3.

Sjajan meč, pun preokreta. U prvom poluvremenu Fener je dva puta vodio. Oba gola postigao je Ener Valensija. Prvi u 19. minutu iz penala. Na njega je odgovorio Tomislav Glumac golom 10 minuta kasnije. A onda je Valensija drugim golom u drugom minutu nadoknade doneo prednost domaćinu na poluvremenu.

Izjednačenje je moglo da usledi u 51. minutu, ali je pogodak Betajeba poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda. Ipak, gosti su došli do izjednačenja u 67. minutu. Strelac je bio George.

U 73. minutu potpuni preokret. Penal za Umranije u gol je pretvorio još jedan Hrvat Antonio Mršić. Delovalo je da će sva tri boda otići gostima, ali u drugom minutu nadoknade Mergim Beriša trese mrežu na opštu radost domaćih navijača i donosi bod Feneru.

U ostala dva meča Bašakšehir je savladao Kasimpašu 4:0, uz gol Danijela Aleksića, dok su Ankaraguču i Konjaspor igrali bez golova.