Fenerbahče i Alanja u četvrtfinalu Kupa Turske

Turska 14. jan 202121:09 0 komentara
Chris McGrath/Getty Images

Fenerbahče i Alanja u četvrtak su obezbedili plasman u četvrtfinale Kupa Turske.

Fenerbahče je u jednom od derbija osmine finala Kupa Turske savladao na svom terenu Kasimpašu minimalnim rezultatom.

Jedini gol na meču viđen je u 51. minutu kada je nakon dodavanja Erkina, Embvana Samata pogodio mrežu rivala.

Do kraja susreta Kasimpaša je imala samo jednu priliku za izjednačenje, ali je nije iskoristila, tako da je Fener otišao u četvrtfinale.

I Alanja je ostvarila plasman u četvrtinu finala turskog Kupa, nakon što je na svom terenu bila ubedljiva protiv Erzoruma i slavila rezultatom 4:1.

Poslednjeplasirana ekipa Superlige je povela na veliko iznenađenje svih aktera utakmice u sedmom minutu preko Oltana Karakulukčua.

Ipak, domaći su se brzo pribrali pa su stigli do izjednačenja u 14. kada je Babakar iskoristio dodavanje Siopisa.

Rezultatski preokret dogodio se u 24. minutu kada je engleski internacionalac Stiven Kolker savladao Erdogana.

Na 3:1 povisio je u drugom poluvremenu svojim drugim golom na meču Kouma Babakar, da bi tačku na ovu utakmicu i overu plasmana među osam najboljih doneo Brazilac Dejvison u 77. minutu.