Fenerbahče smanjio prednost Bešiktaša

Turska 12. apr 202120:29 > 20:36 0 komentara
Super Lig Fenerbahce Fenerbahče
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su kao domaćini ekipu Gazijantepa 3:1 u poslednjoj utakmici 34. kola Super lige Turske.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Poveo je Fener golom Hakana Jandaša u 56. minutu, da bi rumunski fudbaler Aleksandru Maksim izjednačio devet minuta kasnije.  Njegov 14. gol u Super ligi Turske.

Međutim, domaćin je već u 71. minutu ponovo poveo. Strelac je bio iskusni Ekvadorac Ener Valensija. Konačan rezultat 3:1 postavio je Sinan Gumuš u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fener je ovom pobedom smanjio prednost Bešiktaša na četiri boda, ali sa utakmicom više odigranom. Bešiktaš ima 70, Fenerbahče 66, a trećeplasirani Galatasaraj 62 boda.

U ponedeljak su odigrane još dve utakmice 34. kola. Ekipa Duška Tošića Kasimpaša igrala je sa Jeni Malatijom nerešeno 0:0,  dok je Alanjaspor kao domaćin posle velikog preokreta pobedila Denizlispor sa 3:2. Poslednjeplasirani tim na tabeli vodio je sa 2:0 do 54. minuta, ali je domaćin uspeo da do kraja meča postigne tri gola i osvoji bodove.