Fenerbahčeu samo bod u Malatiji, Bešiktaš sad na +4

Turska 8. apr 202121:48 0 komentara
Super Lig Fenerbahce Fenerbahče
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Fenerbahčea razočarali su svoje navijače odigravši u Malatiji samo nerešeno 1:1 sa domaćinom, čime je vodeći Bešiktaš zadržao sigurnu prednost sa četiri boda više i utakmicom manje u odnosu na najbližeg pratioca na tabeli.

#related-news_0

Fenerbahče je poveo u Malatiji golom Kolumbijca Enera Valensije u 17. minutu. Bio je to šesti pogodak u ligi za nekadašnjeg fudbalera Vest Hema i Evertona.

Međutim, domaći tim je uspeo da izjednači već u 35. minutu preko Mustafe Eskihelača i do kraja utakmice zadrži nerešen rezultat.

U četvrtak su odigrana još dva meča 33. kola Superlige Turske. Poslednjeplasirani Denizlisport i Kasimpaša su takođe igrali nerešeno 1:1. U gostujućoj ekipi je Duško Tošić ostao na klupi za rezervne igrače.

Gacijantep je kao domaćin pobedio Istanbul Bašakšehir sa 2:0 golovima Rumuna Aleksandrua Maksima u 32. (penal) i 52. minutu. Danijel Aleksić je ušao u igru u 65. minutu.

Tabela: Bešiktaš 63, Fenerbahče 63, Galatasaraj 61, Trabzonspor 57, Gacijantep 50, Alanjaspor 49, Hatajspor 49, itd.