Fenomenalno: Četiri gola Valensije za pobedu Fenera od 5:1

Turska 29. jan 202319:12 0 komentara
Miči Bačuaji, Fenerbahče
Danil Shamkin/via Guliver image

Fenomenalno! Kolumbijac Ener Valensija, sa četiri gola, razbio je Kasimpašu, u 21. kolu šampionata Turske. Na kraju, Fenerbahče - Kasimpaša 5:1 (2:1).

A, počelo je kako istanbulski tim nije hteo. Odličan udarac Fala, na asistenciju Engina, obezbedio je gostima prednost – 0:1.

Povezano

Razljućeni lav stupio je brzo na scenu…. Kolumbijski napadač, spreman da ispiše istoriju, izjednačio je rezultat sa bele tačke. Igrao se 37. minut.

Već u sledećem napadu, Fener je imao 2:1. Ponovo na delu Kolumbijac, posle dodavanja Kadioglua.

Početkom nastavka, ulogu asistenta preuzeo je Arda Guler, a egzekutora neumoljivi Ener Valencija.

Pobednik je odlučen, ali ne i zaključena fenomenalna partija kolumbijskog napadača. U 69. minutu, posle solo prodora, postigao je četvrti gol za 4:1.

Konačnih 5:1 postavio je Belgijanac Miči Batšuai, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbaleri Bašakšehira pobedili su Konju, na čijoj klupi sedi Aleksandar Stanojević, sa 2:0.

Dres pobedničkog tima, do 77. minuta, nosio je Danijel Aleksić.

Jedini trijumf u gostima, u nedeljnom programu, zabeležili su fudbaleri Kajzerija protiv Istanbula (4:2).

Fener ima 44 boda, na drugom mestu, četiri manje od lidera Galatasaraja.Treći Bašakšehir sakupio je 40, sedmi Kajzeri 29, osma Konja 27, 16. Kasimpaša 19, a 18. Istanbul 15 poena.