Galata kroz dramu produžetaka i penala u četvrtfinalu Kupa

Turska 12. jan. 202122:11
Dean Mouhtaropoulos Getty Images

Tri meča osmine finala Kupa Turske odigrana su u utorak, a plasman u narednu fazu obezbedili su Antalija, Sivas i Galatasaraj koji je izbacio Malatiju nakon penala.

Antalija je bila ubedljiva u duelu sa Bursom i do četvrtfinala je došla pobedom 3:0.

Sve je rešeno u prvom poluvremenu, između šestog i 36. minuta. Redom su mrežu Burse tresli Ozmert, Bajrakdar i Adis Jahović.

Sivas je nakon produžetaka savladao Demirspor 2:1.

Sivas je poveo preko Ozetkina u 37. minutu, ali je goste u igru vratio Akgun u 44. Taj rezultat ostao je na snazi do 90. minuta pa se pitanje plasmana u četvrtfinale rešavalo kroz produžetak. U 116. minutu presudio je gol koji je postigao Jatabare.

Galatasaraj je do četvrtfinala došao pobedom protiv Maltije nakon produžetaka i penala u šokantnom finišu.

Činilo se da je jedini gol na utakmici postignut je u 102. minutu, a strelac je bio Umut Bulut. Ipak, Galatasaraj do izjednačenja dolazi u 120. minutu preko Luindjame.

Da drama bude još veća, dva tima su izvela po osam penala. Malatija je promašila četvrti penal, ali Galatasaraj nije iskoristio priliku da u petom pokušaju reši meč. Usledio je novi promašaj Malatije u osmoj seriji i konačno je Kilinc rešio sve.