Galata na zatvaranju sezone osvojila bod u Antaliji

Turska 20. maj 202221:23 0 komentara
Guliver

U Turskoj Super ligi u petak igrana dva meča koja nisu imala veliki rezultatski značaj.

Galatasaraj je igrao u osmini finala Lige Evrope, u toj fazi je eliminisan od Barselone posle velike borbe u dva meča. Ipak, Galate sledeće sezone neće biti u evropskim kupovima.

Poslednji meč u sezoni gigant iz Istanbula odigrao je na gostovanju Antaliji, pobednika nije bilo – 1:1. Ekipa sa obala Sredozemnog mora povela je u 45. minutu golom Ndaoa, izjednačio je u 77. Mostafa Mohamed.

U drugom meču dana Gazijantep je na domaćem terenu bio bolji od Rizespora – 2:0. Oni su do očekivanog trijumfa došli golovima 19-godišnjeg Makedonca Stankovskog u 41. i Rumuna Maksima u 58. minutu.

Rizespor je još ranije izgubio šanse za opstanak u eliti, uz njih u drugoj turskoj ligi naredne sezone nastupaće još Altaj, Goztepe i Malatijaspor.