Galata posle preokreta do tri boda u 101. minutu

Turska 3. okt 202121:20 > 21:29 0 komentara
Mostafa Mohamed
AP Photo/Kenan Asyali

U najinteresantnijem susretu osmog kola šampionata Turske, Galatasaraj je posle preokreta stigao do tri boda na gostovanju Rizeu – 2:3 (2:1).

Ekipa Fatiha Terima povela je već u petom minutu, precizan je bio Mostafa Muhamed. Sredinom prvog poluvremena usledio je veliki preokreta, u režiji finskog internacionalca Joela Pohjanpala. Sa dva gola obezbedio je Rizeu prednost do odmora.

U nastavku – opet je na sceni bio Mostafa Mohamed i u 75. minutu rezultat je ponovo izjednačen (2:2). Galatasaraj je do pobede stigao sa desetoricom, posle direktnog crvenog kartona Kutluu. Gol odluke, u 11. minutu sudijske nadoknade vremena, postigao je Morutan i to posle bar dva očigledna prekršaja u napadu.

Fenerbahče je slavio protiv Kasimpaše (2:1), na svom Ulker stadionu. Beriša (13) i Luis Gustavo (45+5) obezbedili su Feneru prednost od dva gola, konačnih 2:1 postavio je Travnik (53).

Najubedljiviji trijumf upisali su fudbaleri Gacijantepa, u duelu sa Altajem (4:1). Svih pet golova viđeno je u drugom poluvremenu – Maksim (2), Merkel i Diko obezbedili su trijumf domaćem timu. Na suprotnoj strani, precizan je bio Čelenik.

Hataj je stigao do bode na gostovanju Malatiji (2:0), zahvaljujući golovima El Kabija (35) i Kamare (70).

Fenebahče je prvi sa 19 bodova, Hataj četvrti sa 16, Galatasaraj osmi sa 14. Gacijantep na 12. mestu sakupio je 11, Bašakšehir na 15, Kasimpaša na 16. i Malatija imaju po šest poena.