Galata u 90+5 došla do pobede za savršen kraj godine

Turska 29. dec 202220:09 0 komentara
Mauro Ikardi
Gerrit van Keulen/via Guliver

Odigrana su poslednja tri susreta turske Superlige u 2022. godini. Lider Galatasaraj slavio je u gostima protiv Sivasa 2:1 i osigurao prvu poziciju na kraju godine.

Bilo je drame u Sivasu. Galatasaraj je u ovaj meč ušao sa zaostatkom u odnosu na Fenerbahče, koji je imao meč više. Ali na kraju uspeo je da slavi i da se vrati na lidersko mesto.

Mertens je doveo goste u vođstvo u 27. minutu. Sivasu je u 50. minutu na asistenciju VAR poništen gol Uvestada, ali je ipak došao do izjednačenja. U 80. minutu Jesiljurt je zatresao mrežu. Ipak, kada je delovalo da će se meč završiti podelom bodova ukazao se Buruk Jilmaz, koji je u petom minutu nadoknade uspeo da donese veliku pobedu.

U ostala dva susreta Bešiktaš je golom Masuakua pobedio Demir, dok je Giresun savladao Gacijantep 2:1.