Giresun se „penje“ na tabeli

Turska 17. dec 202120:34 0 komentara
Turska fudbalska lopta
Shutterstock/Sasha_Strekoza

U petak je na programu bila jedna utakmica turske Superlige – Giresun je na domaćem terenu bio bolji od Altaja rezultatom 3:1 (1:0).

Turski fudbal:

Posle nova tri boda Giresun je na 11. mestu tabele sa 22 boda, a Altaj je prvi „iznad crte“ sa 18 bodova, četiri više od ugroženog Geztepea.

Poveo je domaćin u 31. minutu pogotkom Magomed-Šapija Sulejmanova, a u nastavku je vođstvo u 61. minutu duplirao Senegalac Ibrahima Balde. Sve dileme oko pobednika otklonio je Fuseni Dijabate iz Malija u 72. minutu, a utešni pogodak za Altaj postigao je Andre Poko, vezista iz Gabona, u 81. minutu.

U narednom kolu Giresun će trend dobrih rezultata pokušati da nastavi protiv u gostima protiv Bašakšehira, a Altaj će dočekati lidera na tabeli Trabzon. Utakmice turskog šampionata pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.