Gori u Turskoj: Tri velikana na tri boda dve runde pre kraja

Turska 8. maj. 202121:45
Galatasaray
Guliver image

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su Bešiktaš na svom terenu u velikom istanbulskom derbiju sa 3:1 i dva kola pre kraja sačuvali šansu da osvoje titulu. Priliku za naslov prvaka vreba i Fenerbahče, posle slavlja nad Ankaragudžuom 2:1.

Pred završne dve runde, Bešiktaš je lider sa 81 bodom, Fener je drugi sa 79, dok je Galata na 78, pa će foto finiš odlučiti novog šampiona Turske.

Lavovima su trijumf u gradskom derbiju doneli golovima Rajan Babel u 11, Falkao iz penala u 45+1. i Arda Turan u 77. minutu. Jedini strelac za Orlove bio je Rašid Gezal u 42. sa bele tačke.

Fenerbahče je ostao u trci za tron zahvaljujući Eneru Valensiji, koji je pogotkom u 90+6. minutu doneo preokret i tri boda na gostovanju u Ankari – 2:1.

Domaći su poveli preko Potuka u trećem minutu, zatim je Ozan Tufan izjednačio u 42. na asistenciju Valensije i taj rezultat je bio aktuelan sve do poslednjih sekundi, kada je Ekvadorac zatresao mrežu i poneo epitet junaka utakmice.

Prošlosezonski prvak Bašakšehir remizrai je bez golova sa Sivasom, pa i dalje nije osigurao opstanak u eliti. Ekipa iz Istanbula je 14. na tabeli sa 44 bodova, šest više u odnosu na Ankaragudžu.

Četvrtoplasirani Trabzon je pobedom nad Antalijom 2:1 obezbedio to mesto na kraju sezone, pošto sada ima sedam poena više u odnosu na petoplasirani Hataj.

Pobedu domaćima doneli su Nvakaeme u 12. i Omur u 50, dok je jedini strelac za goste bio Amilton u 67.

Antalija je i dalje u borbi za opstanak sa 43 boda.

U ostalim mečevima, Erzurum – Kasimpaša 0:1, Goztepe – Konja 0:1, Hataj – Denizli 1:0, Karagumruk – Genčlerbirli 4:1, Kajzeri – Gazijantep 0:0, Rize – Malatija 0:4.