Gosti šokirali Terimove zvezde: Galatasaraj – Rizespor 3:4

Turska 19. mar 202119:24 > 19:26 0 komentara
Galata Rize
Print screen/SK

Ekipa Rizespora pobedila je kao gost Galatasaraj 4:3, dok je Fatih Karagumruk ubedljivo savladao Kajzerispor 3:0 u prvim utakmicama 31. kola Superlige Turske.

Svega je bilo u duelu između Galatasaraja i Rizespora: golova, autogolova, preokreta, penala, žutih i crvenih kartona.

Gosti su dva puta vodili, Galata je uspevala da preokrene i izjednači rezultat, ali je Rize na kraju ipak došao do pobede kad je treći put poveo u 93. minutu. Treba reći da je sudija produžio meč čak 13 minuta!

Galata je od 74. minuta imala igrača manje jer je crveni karton dobio Amerikanac De Andre Jedlin, strelac prvog, izjednačujućeg gola za domaći tim u 14. minutu. Pored njega strelci za ekipu nervoznog trenera Fatiha Terima (dobio žuti karton) bili su Emre Akbaba u 31. i Jasin Merijah autogol u 74. minutu za Galatasaraj.

Sve golove za Rizespor postigli su stranci. Paragvajac Samu u 2, Brazilac Rik Boldrin u 41. Čeh Milan Škoda u 54. iz penala i Brazilac Fernando u 93. minutu. U gostujućem timu istakao se i Damjan Đoković, hrvatski internacionalac čiji je otac Srbin.

Terim je u finišu meča ubacio u igru Rajana Babela umesto Radamela Falkaa. Ušao je prethodno i Arda Turan, ali je Galata ostala praznih šaka. Propustila je priliku da bar privremeno preuzme prvo mesto na tabeli. Ostala je na drugom mestu sa 61 bodom, dva manje od vodećeg Bešiktaša.

U drugoj utakmici igranoj u petak Fatih Karagumruk je kao domaćin u Istanbulu ubedljivo pobedio Kajzerisport 3:0, golovima Durmaza (33), Kastra (58) i Sobieha (86).