Hajradinovićeva dva gola u važnoj pobedi, Fener siguran

Trabzon
Guliver image

U ponedeljak je odigrano pet mečeva 39. kola fudbalskog šampionata Turske.

Bašakšehir je došao do važne pobede u borbi za opstanak protiv Ankaragučua, Malatija i Kajzeri su remizirali, a pobede su upisali Kasimpaša, Fenerbahče i Sivas.

Fudbaleri Kasimpaše stigli su do izuzetno bitne pobede u borbi za opstanak, savladali su Alanju sa 3:0.

Sve je rešeno u završnici prvog poluvremena, prvo je Haris Hajradinović zatresao mrežu gostiju u 36.minutu, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi Kise na asistenciju Varge povisio na 2:0.

Trijumf domaćeg tima potvrdio je svojim drugim golom na meču,a petim u sezoni vezista iz Bosne i Hercegovine Hajradinović.

Fenerbahče je sačuvao nadu da ipak može do titule, pošto je slavio protiv Erzuruma sa 3:1.

Sve je bilo rešeno u prvih 14.minuta utakmice kada je domaćin došao do ubedljivog vođstva.

U četvrtom minutu je dosuđen jedanaesterac posle gledanja VAR, a sa bele tačke je bio precizan Hoze Sosa. U 12.minutu Ener Valensija je zatresao mrežu gostiju posle asistencije Kahvečija.

Dva minuta kasnije je sve bilo rešeno, Valensija je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a Dimitrios Pelkas je postigao pogodak.

Naravno da je Fener spustio gas nakon ovakvog razvoja situacije, pa je Erzurum deset minuta pre kraja dao gol, a strelac je bio Ozgur Sert.

Fenerbahče je drugi sa 76 bodova, pet manje od vodećeg Bešiktaša, dok od Galatasaraja ima samo bod više u borbi za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.