Hataj zaustavio Bešiktaš

Turska 10. jan 202121:06 0 komentara
Bešiktaš
Print screen/SK

U najzanimljivijem susretu 18. kola turskog šampionata, Hataj i Bešiktaš osvojili su po bod – 2:2.

Sve je bilo rešeno do odmora, Gabonac Aron Bupendza, sa dva gola, najpre je anulirao minus, potom doveo Hataj u vođstvo. Bešiktaš je poveo preko Abubakara, napokon u finišu prvog poluvremena izjednačio zahvaljujući Larinu. Domaćem timu, na asistenciju VAR sobe, poništen je pogodak u 20. minutu.

Bašakšehir je slavio u Ankari – 2:1. Višća (17) i Ba (56) zaslužni su za pobedu gostiju, jedini pogodak za Ankaragudžu bio je delo Čekićija (20). Srpski reprezentativac, Danijel Aleksić, ušao je u igru u 35. minutu.

Karagumruk je istovetnim rezultatom pobedio Konju (2:1). Bertolaći u 66. i Ndiaje u 81. pogađali su mrežu gostiju, na suprotnoj strani precizan je bio Milan Jevtović. Učenik Zemunove škole, nekadašnji prvotimac Partizana i Novog Pazara, postigao je treći gol u sezoni.

Duel Rizea i Denizlija završen je bez pobednika (1:1). Domaći tim stigao je do boda u sudijskoj nadoknadi vremena, zahvaljujući Ruzgaru, Rodalega je u devetom minutu doveo Denizli u vođstvo.

Bešiktaš je prvi sa 35 bodova, šesti Hataj ima 28, osmi Karagumruk 24, deseta Konja 22. Poslednja četiri mesta, u zoni ispadanja, zauzimaju Kajzeri (16), Ankaragudžu (15), Denizli (14) i Erzurum (13).