Ikardi sprečio bruku: Galata preokrenula protiv fenjeraša

Turska 1. feb 202320:20 0 komentara
Ikardi Print screen Sport Klub Mauro Icardi
Print screen/Sport Klub (Mauro Ikardi)

Fudbaleri Galatasaraja teškom mukom pobedili su ekipu Imrenijespora u utakmici 22. kola Super lige Turske.

Turska

Kao po pravilu uvek kad igra prvi protiv poslednjeg moguće je iznenađenje. I bilo je, ali samo u prvom poluvremenu.

Vodeći Galatasaraj, u seriji od deset uzastopnih pobeda u Super ligi Turske, dočekao je u Istanbulu fenjeraša i gradskog rivala Imranijespora i nakon prvih 45 minuta gubio sa 2:1.

Gosti su poveli preko Najira u 11, Bardakči je izjednačio u 32, a Girbulak u 39. minutu ponovo doneo prednost autsajderu.

Ipak, u drugom poluvremenu Mauro Ikardi sa dva pogotka donosi preokret. Prvi iz jedanesterca u 60, drugi udarcem glavom u 83. nakon centaršuta Bardakčija. Argentinac je sad prvi strelac tima zajedno sa Gomisom, obojica su postigli po osam golova.

U drugom meču igranom u istom terminu šampion Trabzon je pobedio Antalijuspor sa 2:0 golovima Trezegea u 34. i inivara u 90+4. minutu.

Nešto ranije u sredu ubedljive pobede pred svojim navijačima zabeležili su Kasimpaša i Gazijantep. za ove druge su blistali srpski internacionalci Marko Jevtović i Lazar Marković.

Rezultati: Kasimpaša – Giresunspor 5:1, Gazijantep – Hatajspor 4:1, Galatasaraj – Imrenijespor 3:2, Trabzon – Antalijaspor 2:0.