Turska 19. sep. 202120:05
Edin Višća
Guliver Image / Image ID: 1005686850

U nedelju su se igrala četiri meča petog kola turske Superlige – pobede su ostvarili Alanja, Bašakšehir i Hataj, dok su bodove podelili Giresun i Konja.

Bašakšehir je u derbiju Bosfora slavio rezultatom 2:0 (1:0) protiv Fenerbahčea. Golove za pobednika postigli su Italijan Stefano Okaka i norveški rezervista Fredrik Gulbrandsen, a asistent kod prvog gola bio je vezista iz BiH Edin Višća. Srpski internacionalac Danijel Aleksić bio je u satavu pobedničkom tima do 68. minuta, kada je zamenjen.

Turska Superliga na SK:

Bili su ovo prvi bodovi za Bašakšehir posle uvodna tri poraza, a u narednom kolu gostovaće Gazijantepu. Fener je poražen prvi put u sezoni, a u narednoj rundi dočekaće Giresun.

Alanja je kao gost bila bolja od Galatasaraja 1:0 (1:0), a jedini gol postigao je Portugalac Danijel Kandejaš u 87. minutu. Nemanja Milunović odigrao je čitav meč za pobednika.

Hataj je kod kuće bio bolji od Kajzerija 2:1 (0:1) posle preokreta. Mensa je dao gol za Kajzeri, a Dijuf i El-Kabi su doneli preokret domaćima u Antakiji.

Ranije u nedelju u Giresunu su domaćin i Konja remizirali bez golova.

Mečeve turske Superlige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.