Iznenađenje u derbiju: Šampion Turske pobedio lidera tabele

Turska 24. dec 202219:18
Trabzonspor
Seskimphoto / Avalon via Guliver

U subotu su se igrale tri utakmice 15. kola turske Superlige, a u centru pažnje bio je derbi u Trabzonu, gde je domaćin rezultatom 2:0 (0:0) porazio najbolji tim dosadašnjeg dela prvenstva Fenerbahče. Hataj i Giresun su podelili bodove, a Sivas je kao gost u Istanbulu pobedio Kasimpašu.

Utakmice turske Superlige pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Trabzon je stigao do sedme pobede u sezoni, a Fener je doživeo drugi poraz u nizu i sada im se vođstvo na čelu tabele u odnosu na prvog pratioca Galatasaraj smanjilo na svega dva boda, a žuto-crveni svoj duel 15. kola tek treba da odigraju.

Turska:

Aktuelni šampion Trabzon je na stadionu „Šenol Guneš“ do pobede stigao golovima Urugvajca Maksimilijana Gomeza u 61. i Egipćanina Trezegea u 90+11. minutu. Treba naglasiti da su gosti iz Istanbula ostali bez Portugalca Migela Krespa, koji je u 57. minutu dobio drugi žuti karton.

U pobedničkom timu kao starter utakmicu je započeo vezista iz BiH Edin Višća, a zamenjen je u 81. minutu.

Na stadionu „Redžep Tajip Erdogan“ Sivas je kao gost slavio protiv Kasimpaše sa 2:1 (1:1). Pogotke za goste postigli su Izraelac Saba i Gradel iz Obale Slonovače dok je Tunišanin Ben Tuanes postigao jedini gol za Kasimpašu.

Bila je ovo tek treća pobeda za Sivas u sezoni, ali su i dalje u zoni ispadanja. Kasimpaša je u krizi i nema pobedu u poslednjih šest kola. Starteri u ekipi Kasimpaše bili su internacionalci iz BiH Haris Hajradinović, kapiten tima, i Daniel Graovac.

Hataj je kod kuće remizirao 1:1 (0:0) sa Giresunom. Vodili su domaći golom Jildirima od 75. minuta, a bod Giresunu donosi napadač iz BiH Riad Bajić u 87. minutu.

U ekipi Giresunspora u igru je sa klupe u 72. minutu ušao crnogorski ofanzivac Vukan Savićević.