Kako Baloteli čestita saigraču gol? Kopačkom u glavu!

Turska 21. dec 202120:53 > 21:34 0 komentara
Mario Baloteli Balotelli Adanaspor
Print screen/Sport Klub

Fudbaleri Adane Demirspor pobedili su na svom terenu ekipu Galatasaraja sa 2:0 u utakmici 18. kola Super lige Turske.

Turska

Junak utakmice bio je dvostruki strelac za domaći tim Junus Akgun. Ovaj 21-godišnji momak je bivša nada upravo Galate, pa se posle svakog pogotka „izvinjavao“ navijačima slavnog istanbulskog kluba.

S druge strane, domaće navijače je oduševio, kao i saigrače. Među njima i najpoznatije ime, italijanskog asa Marija Balotelija. Nekadašnji napadač Intera, Mančester Sitija i Liverpula na sebi svojstven način čestitao je Akgunu prvi gol – podigavši visoko nogu i udarviši ga kopačkom u glavu!

Naravno, nije bilo zle namere. Navikli su ljubitelji fudbala da Baloteli pravi raznorazne „gluposti“. Zato je kog drugog pogotka, koji je usledio samo pet minuta kasnije, zagrlio Akguna kao svoje dete. I to je Baloteli!

Adana Demirspor je nakon ove pobede skočila na čak četvrto mesto na tabeli sa 29 bodova.

Ubedljivo prvi je Trabzonspor, koji je nakon preokreta pobedio u Izmiru domaći Altaj sa 2:1. Dvostruki strelac za goste u 51. i 88. minutu bio je Danac Andreas Kornelijus.

U utorak je ukupno odigrano četiri utakmice 18. kola Super lige Turske: Adana Demirspor – Galatasaraj 2:0, Altaj – Tabzonspor 1:2, Istanbul Bašakšehir – Giresunspor 3:1, Antalijaspor – Kasimpaša 1:1.

Tabela: Trabzonspor 45, Konjaspor 33, Istanbul Bašakšehir 32, Adana Demirspor 29, Hatajspor 29, Fenerbahče 28, itd.