Kasimpaša razbio Bešiktaš u Istanbulu, minimalac Sivasa

Turska 25. apr 202221:33 > 22:19
Guliver

U ponedeljak je kompletirano 34. kolo turske Super lige, uz jedan iznenađujući trijumf gostiju.

Kasimpaša je ubedljivo porazio Bešiktaš na “Vodafon parku” u Istanbulu. U gradskom okršaju gosti su bili prilično ubedljivi, slavili su sa čak 3:0, golovima Muleke u 28. i 82, odnosno Ben Uanesa u 45+1. minutu.

Povezano

Orlovi su propustili priliku da se popnu na petu poziciju, koja bi na kraju sezone mogla da ih odvede u kvalifikacije za Ligu konferencije, dok su se gosti pozicionirali u sredini tabele. U pobedničkom timu Uroš Spajić je igrao do 80. minuta, dobio je žuti karton.

Sivas takođe nije imao preterani rezultatski imperativ, ali je ostvario trijumf protiv Alanje, koja takođe može do Evrope. Presudio je pogodak Marokanca Fažra iz jedanaesterca u 52. minutu. Za goste je čitav meč odigrao Nemanja Milunović, koji je zaradio i žuti karton.