Kraj agonije Bešiktaša: Bačuaji doneo preokret

Turska 12. dec 202119:09 > 21:08 0 komentara
Miči Bačuaji
AP Photo via Guliver

U nedelju su se igrale tri utakmice u okviru 16. kola turske Superlige – pobede su ostvarili Demir, Alanja i Bešiktaš, koji je posle preokreta savladao Kajzeri i prekinuo izuzetno lošu seriju. Junak istanbulskih crno-belih bio je belgijski ofanzivac Miči Bačuaji.

Bešiktaš je na domaćem „Vodafon parku“ slavio rezultatom 4:2 (1:1), uprkos činjenici da su gosti dvaput vodili. Bešiktaš posle ove pobede ima 24 boda i nalazi se na sedmom mestu tabele. Ovom poedom Bešiktaš je prekinuo užasan niz od osam zvaničnih utakmica u svim takmičenjima u kojima je zabeležio sedam poraza i pobedu. Nedavno je ekipu napustio i glavni trener Sergen Jalčin.

Turska Superliga:

Nije dobro počelo ni u u nedelju – poveo je Kajzeri u 38. minutu, a strelac je bio Senegalac Mame Tijam. Do poluvremena je izjednačio Bešiktaš preko Kanađanina Kajla Larina, a Tijam je doeno drugo vođstvo gostima u 71. minutu.

Tada na scenu stupa Miči Bačuaji, nekadašnji ofanzivac Standarda, Marseja, Čelsija, Borusije Dortmund, Valensije i Kristal Palasa. On je doneo preokret golovima 84. i 89. minutu, a u 90+6. je asistirao Guvenu Jalčinu, koji je prethodno njemu „namestio“ dva gola i konačnan rezultat bio je 4:1.

U narednom kolu aktuelni prvak Bešiktaš će gostovati Fenerbahčeu u velikom derbiju, koji je na programu za sedam dana. Kajzeri, koji je 14. na tabeli, dočekaće Gazijantep.

Ranije u nedelju Adana Demirspor je na domaćem terenu u dramatičnoj završnici pobedila Giresun rezultatom 1:0 (0:0). Jedini gol smo videli u 90+3. minutu – Francuz Benžamen Stambuli doneo je tri boda domaćoj ekipi, koju sa klupe vodi Vinćenco Montela.

Znatno više golova viđeno je u Malatiji, gde je Alanja slavila sa više nego ubedljivih 6:2 (3:2), iako je Malatija dvaput vodila.

Golove za pobednika postigli su Famra Dijedu (dvaput), Dejvidson, Akbaba, Nove i Babakar, dok su strelci za Malatiju bili Abid i Tete.

U pobedničkoj ekipi čitav meč odigrao je srpski defanzivac Nemanja Milunović, koji je dobio i žuti karton.

Utakmice turske Superlige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.