Kup: Sivas u dramatičnoj završnici došao do prednosti

Turska 20. apr 202221:50 0 komentara
Turska fudbalska lopta
Shutterstock/Sasha_Strekoza

U prvom meču drugog polufinalnog para Kupa Turske Sivas je kao gost savladao Alanju 2:1.

Veoma dramatično bilo je u Alanji. Domaći tim, za koji je svih 90 minuta na klupi presedeo Nemanja Milunović, poveo je u ranoj fazi meča. Akbaba je u šestom minutu zatresao mrežu i sve je izgledalo bajkovito. Ali ne zadugo. U 26. minutu Sivas je zatresao mrežu, ali je gol poništen posle konsultacija sa VAR zbog ofsajda.

Ipak, samo šest minuta kasnije Jatabare je zatresao mrežu, ali ovog puta je gol priznat. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a Sivas se od 59. minuta našao u izuzetno teškoj situaciji. Strelac gola Jatabare dobio je dva žuta kartona i morao je ranije da napusti teren.

Uspevao je Sivas da odoleva sa igračem manje. Ali to nije bilo sve. U drugom minutu nadoknade Kesgin je zatresao mrežu i na kraju doneo pobedu i prednost Sivasu posle prvog meča.

Revanš je na programu u Sivasu 10. maja.