Kup Turske: Kasimpaša se provukla na „Erdoganu“

Turska 18. okt 202217:53
Turska fudbalska lopta
Shutterstock/Sasha_Strekoza

U utorak su igrani mečevi trećeg kola turskog kupa, a između ostalih dalje su prošli Kasimpaša, Ankara, Manisa i Rize.

Desetoplasirana ekipa turskog šampionata Kasimpaša je posle velikih poteškoća prošla u narednu rundu, pošto je nakon produžetka savladala trećeligaša Mersin sa 2:1. Gosti su na stadionu „Redžep Tajip Erdogan“ bili bolji i konkretniji rival tokom većeg dela meča, vodili su sa 1:0 prelepim golom Erdema Bejtasa, a ključni detalj odigrao se u 70. minutu kada je Gek promašio jedanaesterac. Mersin se od tog trenutka povukao, pomalo i umorio, što je iskoristio Demirel i u 80.minutu izjednačio rezultat. U produžetku nije bilo gotovo nikakvih prilika, ali je presudilo iskustvo domaćina koji je u 113. minutu preko Belgijanca Tirpana došao do pobedonosnog gola.

Turski fudbal:

Fudbaleri drugoligaša Rizea bez većih problema plasirali su se u četvrto kolo turskog kupa, pošto su savladali Bojabat sa 3:0. Domaći su poveli u 12. minutu preko Deniza Humeta, kome je asistirao Janik Bolasi, a bivši fudbaler Evertona se i sam upisao u strelce četiri minuta kasnije. Već tada bilo je jasno da će Rize u narednu rundu, a pobedu je potvrdio sa bele tačke Entoni van den Hurk, koji je propustio još nekoliko velikih šansi na ovom meču.

Serik je salvadao Batman rezultatom 2:1. Efeler je posle produžetaka bio bolji od Altaja identičnim rezultatom. Ankara je posle 120 minuta igre, takođe sa 2:1, savladala Pazar. Manisa prošla u narednu fazu pobedom nad Ejnesilom, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca – rezultat pred penal završnicu bio je 2:2.