Ljajić pokrenuo Bešiktaš

Turska 24. jan. 202119:431 komentar
REUTERS/David W Cerny

Pobedom nad Goctepeom (2:1), u 21. kolu turskog šampionata, Bešiktaš je učvrstio poziciju na čelu tabele, sa pet bodova prednosti, ispred drugoplasiranog Galatarasaja.

Bešiktaš je pokrenuo srpski reprezentativac Adem Ljajić. Po ulasku u igru, početkom drugog poluvremena, doneo je izjednačenje i najavio preokret na Vodafon parku. Trijumf istanbulskog tima overio je Abubakar u 77. minutu. Goctepe je poveo krajem prvog dela igre, precizan je bio Tripić. Domaćoj ekipi poništen je pogodak, početkom susreta, na asistenciju VAR sobe.

Galatasaraj je u poslednjim minutima stigao do trijumfa u Malatiji. Odlučio je pogodak Holanđanina Rajana Babela.

Karagumruk je upisao tri boda na gostovanju poslednjeplasiranom Denizliju (2:1). Borini (44) i Ndao (78) obezbedili su gostima prednost od dva gola, na suprotnoj strani pogodio je Diskerud (88).

Duel Gacijantepa i Hataja završen je bez pobednika (1:1). Džeferson u 30. minutu doneo je prednost domaćem timu, autogol Žuniora Moraisa, u poslednjim sekundama, zaključio je zanimljivu utakmicu.

Golova nije bilo u duelu Antalije i Konje. Ceo meč za gostujući tim odigrao je Marko Jevtović.

Gacijantep je četvrti sa 35 bodova, Hataj šesti sa 32, Karagumruk na osmom mestu ima 30, tri više od devete Malatije. Jevtovićeva Konja, na petnaestoj poziciji, ima 23 poena.