Luda završnica: Šok za Bešiktaš i Fener, 3 penala za Galatu!

Turska 11. maj. 202121:27 > 23:284 komentara
Galatasaraj
Guliverimage/REUTERS/Kemal Aslan

Fudbaleri Bešiktaša doživeli su senzacionalni poraz od Karagumruka na svom terenu 2:1 u pretposlednjem kolu prvenstva Turske i tako dozvolili Galatasaraju da se pobedom protiv Denizlija 4:1 izjednači na vrhu tabele sa 81 bodom.

Šansu da iskoristi kiks Bešiktaša i eventualno se domogne prvog mesta propustio je Fenerbahče, koji je u Istanbulu izgubio od Sivaspora 2:1.

Bešiktaš je imao meč loptu na svom terenu, ali je doživeo jedan od najtežih poraza u poslednje vreme.

Karagumruk je poveo u 39. minutu golom Bertolaćija i sa rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, ali kada je Gezel izjednačio u 54. minutu malo ko je verovao da će crno-beli upisati drugi uzastopni poraz.

Gosti su u 77. minutu ostali sa igračem manje na terenu zbog isključenja Zukanovića, međutim, samo tri minuta kasnije iskusni Italijan Borini je po drugi put zatresao mrežu Bešiktaša. Domaći su pokušali barem da dođu do boda, ali bez uspeha.

Adem Ljajić je bio starter u crnoi-belom dresu, ali je zamenjen u 38. minutu.

Šokantan poraz Bešiktaša iskoristio je Galatasaraj, a duel u Denizliju obeležila su i tri dosuđena penala za ekipu trenera Fatiha Terima.

Tim iz Istanbula je posle 35 minuta vodio 2:0 golovima Dervisoglua u 22. i Babela iz penala u 35. minutu, a Akbaba sedam minuta kasnije nije realizovao jedanaesterac za goste.

Nijaz je pogotkom u 62. minutu vratio nadu Denizliju, međutim, Rodaljega je isključen u 86. minutu, a Mohamed Mustafa je sa bele tačke doneo nedostižnih 3:1 za Galatu. Isti igrač je postavio konačan rezultat tri minuta kasnije.

Najveći gubitnik je Fenerbahče, koji je na svom stadionu izgubio od Sivaspora. Kajode je u 45+1. minutu postigao gol za goste, a Arslan je tek što je počelo drugo poluvreme duplirao prednost svog tima.

Konačan rezultat u drugom minutu nadoknade postavio je Sise.

Bešiktaš u poslednjem kolu gostuje Gactepeu i ukoliko pobedi osvojiće titulu zbog boljeg međusobnog učinka od Galatasaraja, koji na svom terenu igra sa Malatjom. Fenerbahče ide na noge Kajzeriju.