Milunović bolji od Gavranovića uz vatromet golova

Turska 18. okt 202121:08 0 komentara
Nemanja Milunović, Alanja
Guliverimage/PUBLICATIONxNOTxINxTUR

U poslednja dva susreta devetog kola turske Superlige postignuto je čak 12 golova, od čega je devet viđeno u duelu Alanije i Kajzerija. Domaćin je slavio 6:3.

Tim srpskog defanzivca Nemanje Milunovića u prvom poluvremenu dva puta je jurio prednost gostiju. Prvo je Bulut bio strelac u devetom minutu, a potom i švajcarski reprezentativac i asistent kod prvog gola Mario Gavranović šest minuta kasnije. Ipak, prvo je Karača doneo prvo izjednačenje u 14. minutu, a potom i Hoseini autogolom u 22. minutu. Ipak, Alanija je na poluvreme otišla u rezultatskom plusu pošto je Dejvidson postigao gol u 45. minutu za 3:2.

U drugom delu potpuno druga priča. Guneš, Dijediu i Dejvidson dižu prednost na 6:2, a do kraja Pektemek na novu asistenciju Gavranovića postavlja konačan rezultat. Alanija je na deobi četvrtog mesta sa 17 bodova, samo četiri manje od lidera Trabzona, dok je Kajzeri 11. sa 11 bodova.

Hataj je u drugom meču dana pobedio Gacijantep 2:1.