Milunović sprečio Trabzon da preuzme čelo tabele

Turska 27. sep 202121:15 0 komentara
FK Crvena zvezda

Odigrana su poslednja dva meča sedmog kola Superlige Turske. Oba su završena bez pobednika, a veliku šansu propustio je Trabzon da preuzme lidersko mesto.

Imao je šansu Trabzon da pobedom na svom terenu protiv Alanije preskoči na vrhu Fenerbahče. Ipak, gosti su poveli u 36. minutu preko Dijedijua, ali odgovor je stigao šest minuta kasnije kada je Kornelijus zatresao mrežu.

Ipak, gosti su se pokazali kao žilav protivnik, a briljirao je bivši štoper Crvene zvezde Nemanja Milunović. Imao je mnoštvo intervencija, a čak je i spasao čist gol sklonivši loptu sa gol linije. Na kraju ostalo je 1:1.

Trabzon je ostao drugi na tabeli sa 15 bodova, jednim manje od Fenerbahčea. Alanija je na deobi petog measta sa 13.

U drugom meču dana Kasimpaša i Konja odigrali su takođe nerešeno 2:2.