Minimalac Trabzona, teška povreda Edina Višće

Guliver

Domaći slavili drugu pobedu za vrh tabele, ali pred bitne mečeve plej-ofa za Ligu šampiona ostali bez vrlo bitnog igrača, reprezentativca BiH Edina Višće.

Trabzon je odlično počeo sezonu, posle trijumfa nad Istanbulsporom u prvom kolu turskog prvenstva, prethodno i protiv Sivaspora u Superkupu, šampion ove zemlje je savladao i Hatajspor – 1:0.

Do trijumfa je tim sa obala Crnog mora došao teže nego što se očekivalo, pred čak 40.000 gledalaca. Najpre je domaćinu poništen pogodak koji je postigao Kornelijus u 32. minutu, zbog ofsajda u začetku akcije.

Nedugo potom, detalj koji je obeležio meč, pred kraj prvog poluvremena zbog teške povrede Edin Višća je morao da napusti teren, odvežen je u bolnicu. Prema prvim informacijama, radilo se o prelomu nadlaktice.

I pored šokantne završnice i tog malera, Trabzon je uspeo da slavili minimalni trijumf, a gol vredan tri boda postigao je Omur u 71. minutu, na dodavanje Elmalija. Trabzon će već u utorak igrati prvi meč plej-ofa za Ligu šampiona, gostovaće Kopenhagenu u Danskoj.