Ne pomaže ni Ozil: Galati derbi Turske!

Turska 6. feb 202119:01 > 19:22 1 komentar
REUTERS/Kenan Asyali

Fudbaleri Galatasaraja savladali su na gostovanju Fenerbahče u najvećem derbiju turskog fudbala, u okviru 24. kola Superlige, rezultatom 1:0. Galata se pobedom popela na prvo mesto tabele sa 48 bodova, koliko ima i Fener.

Drugi trijumf u poslednje tri utakmice protiv ljutog rivala Lavovima je doneo napadač Mostafa Abdalah u 54. minutu.

Fener je u 75. uspeo da zatrese mrežu preko Ozana Tufana, na centaršut Mesuta Ozila, ali gol nije priznat posle pregledavanja VAR zbog milimetarske ofsajd pozicije.

Kanarinci, na taj način, nisu uspeli da slave protiv najvećeg protivnika ni posle osam utakmica. Poslednji put su u tome uspeli pre četiri godine.

Okršaj na Šukru Saračoglu stadionu nije donela previše izglednih prilika ni za jedne ni za druge, pošto je viđena velika borba, pre svega, na sredini terena.

Pre jedinog pogotka, Fener je imao šansu samo preko Mbvane Samate u trećem minutu, dok je Galata zapretila prlikom udarca Henrija Onjekurua.

Galatasaraj u sledećoj utakmici čeka Kasimpašu. Fenerbahče gostuje Karagumruku, koji je u Istanbulu savladao branioca titule Bašakšehir sa 1:0. Jedini strelac za goste bio je Durmaz u 52. minutu.

Bašak nastavlja sa katastrofalnim partijama ove sezone. Posle trećeg poraza zaredom, a 11. ukupno u sezoni, zauzima 16. mesto sa 24 boda. Karagumruk je sedmi sa 37.

U ostalim mečevima, Kasimpaša – Hataj 1:4, Alanja – Rize 2:1.