Neverovatni Egipćanin drži Galatu na vrhu

Turska 27. feb. 202119:39
Pool via REUTERS/Kenan Asyali

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su Erzurum u meču 27. kola turske Superlige i sa 57 bodova ostala usamljena na vrhu tabele.

Ekipa iz Istanbula zabeležila je osmi uzastopni trijufm u šampionatu i drugoplasiranom Bešiktašu, koji ima utakmicu manje, beži tri boda. Erzurum je u zoni ispadanja sa 25 bodova, koliko imaju i Kajzeri i branilac titule Basakšehir, koji je odigrao bez golova na gostovanju Antaliji. Srpski reprezentativac Danijel Aleksić je zamenjen u 81. minutu.

Galatasaraj je posao završio u finišu prvog poluvremena kada je Egipćanin Mohamed Mostafa, zimsko pojačanje iz Zamaleka, postigao dva pogotka – u 38. i 45. minutu. Dvadesettrogodišnji napadač je nastavio sa sjajnim igrama i od kako je zadužio dres turskog giganta postigao je šest golova u isto toliko mečeva.

Ekipa Fatiha Terima u sledećem kolu gostuje Ankaragudžuu, a Erzurum dočekuje Karagumruk, koji je u subotu na svom terenu bio siguran protiv Alanje 2:0. Strelci su bili Ndao u 50. i rezervista Fabio Borini u 88. minutu.

U preostala dva meča Hataj je savladao Ankaragudžu 4:1 uz dva gola Mame Diufa, dok su Rize i Sisas podelili bodove – 0:0.