Ništa novo u Turskoj: Pobeda Fenera, poraz Galate

Turska 20. mar 202219:44
Pelkas Fenerbahče
AP Photo/via Guliver

Stara priča u šampionatu Turske – fudbaleri Fenerbahčea upisali su tri boda, dok je Galatasaraj izgubio u 30. superligaškom kolu.

Feherbahče je sa 2:1 pobedio Konju i to uz prelaz iz „dvojke u keca“. Prednost gostima obezbedio je Bitići u 35. minutu. Posle odmora usledio je preokret, precizni su bili Kim Min Jae u 65. i Pelkas u 89. minutu za konačnih 2:1.

Povezano

Fudbaleri Galatasaraja položili su oružje na gostovanju Gacijantepu (1:3). Istanbulski velikan poveo je u režiji Gomisa, u 34. minutu. U poslednjim sekundama drugog poluvremena izjednačio je Đilobođi, na asistenciju Maksima. Asistent kod drugog pogotka postarao se za preokret, golom sa bele tačke u 71. minutu. Goleadu je zaključio Figueiredo u finišu meča, ponovo, uz lavovski odrađen posao Rumuna, Aleksandru Maksima.

Antalija je sa 4:1 pobedila Giresun.

Sigurni na domaćem terenu bili su i fudbaleri Sivasa, u duelu sa Altajem (2:1).