Novi remi Demira, i Trabzon bez pobede

Turska 11. nov 202220:17 0 komentara
Clive Mason/Getty Images

Odigrana su prva dva susreta 14. kola Superlige Turske. I u oba nije bilo pobednika. Alanja i Demir odigrali su bez golova, dok je u utakmici Ankaraguču - Trabzon bilo 1:1.

Pre mesec dana ekipa Demir je delovao kao krajnje ozbiljan kandidat za titulu. Ali sada, iako nije doživela nijedan poraz, ekipa Vinćenca Montele jako je izgubila korak i u poslednjih šest utakmica zabrležila samo jednu pobedu.

Do pobede nije uspela da dođe ni na gostovanju Alanji. Doduše, u prilog Demiru nije išlo ni to što je u 44. minutu ostao sa igračem manje, zbog direktnog crvenog kartona Belande. Ostalo je na kraju 0:0, ali svakako gorak ukus tog remija za goste, koji imaju samo jedan poraz, ali i pet bodova manje od lidera uz utakmicu više.

Ni šampionu Trabzonu ne cvetaju ruže. U gostima protiv Ankaragučua zabeležen je četvrti remi u poseldnjih pet utakmica. Protivnik Zvezde u ovogodišnjoj Ligi Evrope odigrao je samo 1:1, iako je vodio od 70. minuta golom Enesa Bardija. Radost je trajala samo četiri minuta, pošto je Džigerdži iz penala doneo poravnanje i u krajnjoj liniji bod za ekipu iz glavnog grada.