Orlovi gaze ka tituli, nada Galate živi

Turska 28. apr 202121:56 > 21:58 0 komentara
Domagoj Vida
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Bešiktašta pobedili su Rize na strani u 38. kolu Superlige rezultatom 3:2 i nastavili pohod ka osvajanju titule.

Četiri runde pre kraja, Orlovi na liderskom mestu imaju 78 bodova, šest više Galatasaraja na drugoj i Fenerbahčea na trećoj poziciji, s tim što Fener ima i meč manje.

Bešiktaš je do finiša utakmice imao tri gola prednosti, ali je na kraju vrlo lako mogao da prokocka vrednu pobedu. Enkudu je doveo goste u vođstvo u 16. minutu, zatim je Tore u 57. povisio prednost, da bi Gezal u 75. pogodio za 3:0.

U nastavku je došlo do opuštanja u taboru ekipe iz Istanbula, pa je domaćin preko Kojbašija u 87. i Đokovića u 89. smanjio na 3:2. Snage za još jedan gol i bod, ipak, nije bilo, te Rize ostaje na 13. mestu sa 42 boda.

Galatasaraj je kod kuće dobio Konju 1:0, zahvaljujući golu Akbabe u 87. minutu, i nastavila poteru za Bešiktašem sa pomenuta 72 poena. Konja je 12. sa 42.

U ostalim utakmicama, Goztepe – Trabzon 1:1, Karagumruk – Antalija 2:2, Kajzeri – Denizli 6:3.