Ozil doneo pobedu Feneru, Trabzon do boda sa desetoricom

Turska 23. sep. 202121:05 > 21:07
Guliver Image

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Giresun na svom terenu sa 2:1 u šestom kolu Superlige i upisali četvrti trijumf.

Ferdi Kadioglu je doveo istanbulskog velikana do prednosti u drugom minutu. Gosti su propustili veliku priliku da poravnaju u 40. kada je Ibrahima Balde promašio penal.

Kazna je stigla u 64. minutu – Fener je preko Mesuta Ozila duplirao prednost i rešio meč. Konačan rezultat postavio je Sulejman Dukara u 85.

Fenerbahče je četvrti na tabeli sa 13 bodova. Giresun je 19. sa jednim.

U duelu Konje i Trabzona rezultat je bio nerešen 2:2. Gosti su došli do prednosti u prvom minutu preko danskog reprezentativca Andreasa Kornelijusa. Trabzon je ostao sa desetoricom na terenu već u osmom kada je direktan crveni karton dobio brazilski defanzivac Vitor Ugo.

Brojčanu prednost na terenu Konja je iskoristila u 20. minutu pošto je Endri Čekiči prelepim udarcem savladao Čakiša.

U uvodnim momentima drugog poluvremena, totalni preokret na meču krerirao je svojim drugim golom na utakmici Čekiči. Albanskom reprezentativcu, to je bio treći gol u sezoni.

Nakon toga, Trabzon je žustrije krenuo prema golu protivnika, a ofanzivnija igra sa desetoricom na terenu isplatila se u 76. minutu, kada je Amir Hadžiahmetović pogodio sopstvenu mrežu.

Do kraja utakmice viđeno je još pregršt odličnih prilika na obe strane terena, ali su briljirali golmani obe ekipe Šehić i Čakiš.

Trabzon je na deobi prvog mesta sa Bešiktašem, a oba kluba imaju po 14 bodova, dok je sa dva manje Konja peta.

Alanja je kod kuće dobila Kasimpašu 2:0 golovima Karače u 54. i Davidsona u 83. minutu. Alanja je trećim trijumfom u nizu došla do 12 bodova i sedmog mesta, Kasimpaša je 16. sa pet.