Pet golova Balotelija na oproštaju

Turska 22. maj 202220:06 > 20:07 0 komentara
Mario Baloteli
Guliver image

Fudbaleri Adane, u poslednjem kolu šampionata Turske, upisali su najubedljiviji trijumf. Sa 7:0 pobedili su Gectepe. Briljirao je Mario Baloteli – strelac neverovatnih pet golova!

Ekcentrični napadač imao je supermotiv na oproštaju od navijača. Mrežu davno otpisanog Gectepea pogađao je u 33, 36, 44, 62. i 70. minutu.

Adana je povela autogolom Cankaja, sredinom prvog poluvremena. Za još jedan gol i uverljivih 7:0 postarao se Oztumer.

Baloteli je sezonu zaključio na 13 golova!

Bodove na terenu Karagumruka osvojila je Alanja – 1:0. Za minimalac se postarao Karača.

Ceo meč za domaći tim odigrao je Aleksandar Pešić.

Šampion Trabzon izgubio je na gostovanju Bašakšehiru (3:1).

Ubedljiv na domaćem terenu bio je i Hataj, protiv Giresuna (4:1).

Sezona u Turskoj završiće se finalom kupa. Duel Kajzerija i Sivasa na programu je u četvrtak, od 19.45. Pobednik će u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Šampion Trabzon i Fenerbahče imaće šansu da se domognu Lige šampiona. U kvalifikacijama za Ligu konferencije igraće Konja i Bašakšehir.