Pobeda Galate, Markao tukao saigrača

Turska 16. avg 202123:13 > 23:27 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Kompletirano je prvo kolo Superlige Turske. Pobede su zabeležili Galatasaraj, Trabzon i Konja.

Galatasaraj je prvenstvo startovao pobedom u gostima protiv Giresuna 2:0. Oba gola gosti su postigli u prvom poluvremenu preko Dijanja u 31. minutu i Kikaldaua u drugom minutu nadoknade iz penala, koji je skrivio Tut i dobio crveni karton. Imao je istanbulski tim još jedan penal i to u 40. minutu ali je Dijanj promašio.

Ipak, čitav meč pao je u senku krajnje bizarnog incidenta u 63. minutu. Štoper Galatasaraja Markao prišao je saigraču Akturkogluu i počeo da ga udara. Posle pregledavanja situacije preko VAR brazilski štoper je dobio crveni karton zbog krajnje neverovatnog incidenta. Na kraju, ipak zaslužena pobeda Galatasaraja.

I u preostala dva duela slavili su gosti. Konja je minimalnim rezultatom slavila u gostima protiv Sivasa, dok je Trabzon bio ubedljiv protiv Malatije 5:1.