Pobede Galate i Fenera, debitovali Tošić i Ozil

Turska 2. feb. 202119:19
Matthias Hangst, Getty Images Sport

Tri duela 22. kola odigrana su u utorak u Superligi Turske. Pobede su upisali Galatasaraj i Fenerbahče. Debitovali su Duško Tošić i Mesut Ozil.

U prvom duelu dana Fenerbahče je slavio na gostovanju Hataju rezultatom 2:1, a debi je ulaskom u 70. minutu upisao Mesut Ozil.

Poveo je Fener u 26. minutu preko Tijama, da bi u 88. Bilong autogolom udvostručio prednost gostiju.

Sjajan gol postigao je za domaće u poslednjem minutu meča Bupabendža.

Galatasaraj je na svom terenu savladao Bašakšehir 3:0.

Počelo je promašenim penalom za goste u 22. minutu, da bi Galatasaraj na odmor otišao sa golom prednosti nakon novog pogotka Onjekurua.

Donk je povisio na 2:0 u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Abdalah u drugom minutu nadoknade pogotkom sa bele tačke.

Rize i Kasimpaša odigrali su nerešeno 1:1, a prvih pet minuta u dresu novog kluba odigrao je Duško Tošić.

Poveo je Rize u 85. minutu preko Ergogana, a Kasimpaša do boda dolazi golom Telina u prvom minutu nadoknade.

Fenerbahče na prvom mestu na tabeli ima 48 bodova, tri više od Galatasaraja. Bešiktaš ima 44 sa utakmicom manje.