Podvig Pešića i Fatiha, uzeli bod sa 9 igrača protiv Fenera

Turska 22. dec. 202120:09
(Aleksandar Pešić) Fatih Karagimrik
Print screen/Sport Klub (Aleksandar Pešić)

Fudbaleri Fatiha Karagimrika napravili su pravi podvig igrajući nerešeno 1:1 sa ekipom Fenerbahčea nakon što su od 38. minuta imali dva igrača njame na terenu.

Bio je to meč 18. kola Super lige Turske.

Poveo je domaći tim u 31. minutu golom sjajnog sprskog internacionalca Aleksandra Pešića. Bio je to njegov deseti pogodak u sezoni on je prvi fudbaler u Superligi Turske sa dvocifrenim brojem golova.

U 37. minutu domaći igrač Bekaroglu igrao je rukom u svom kaznenom prostoru zbog čega je dobio crveni karton. Minut kasnije je zbog prigovora isključen i Erkin, a Mesit Ozil je golom iz penala izjednačio rezultat.

Očekivalo se da će Fenerbahče u drugom poluvremenu lako doći do pobede protiv znatno oslabljenog protivnika. Međutim, domaći fudbaleri herojski su se branili, a junak je bio golman Italijan Emilijano Vivijano.

Rezultati utakmica 18. kola igranih u sredu: Sivaspor – Rizespor 1:1, Hatajspor – Konjaspor 1:3, Gazijantep – Alanjaspor 2:1, Fatih Karagimrik – Fenerbahče 1:1.

Tabela: Trabzonspor 45, Konjaspor 36, Bašakšehir 32, Fenerbahče 29, Adana Demirspor 29, Hatajspor 29, Alanjaspor 27, itd.