Turska 23. avg. 202122:47
Sofian Felugi
Guliverimage/xStevexWelshx

Fudbaleri Galatasaraja i Trabzona ostvarili su pobede u mečevima drugog kola Superlige Turske odigranim u ponedeljak.

Galatasaraj je posle preokreta bio bolji od Hataja u Istanbulu 2:1, a tri boda ekipi Fatiha Terima doneo je Lujindama pogotkom u 88. minutu.

Hataj je vodio od 3. minuta golom Lobjanidzea, a izjednačenje Galati doneo je Feguli posle pola časa igre.

Domaći tim je dominirao, stvarao šanse, ali je tek u finišu uspeo da dođe do pobede pred gostovanje Kasimpaši u sledećem kolu. Hataj ima bod iz dva meča, a u sledećem meču dočekuje Alanju.

Trabzon je pred svojim navijačima savladao Sivaspor 2:1 i sa šest bodova na vrhu tabele izjednačio sa Galatasarajem, Altajem, Fenerbahčeom i Konjom.

Domaći su poveli u 15. minutu golom grčkog internacionalca Bakasetasa iz penala, Nvakaeme je tek što je počelo drugo poluvreme sjajnim volej udarcem duplirao prednost svog tima, a konačan rezultat postavljen je u 70. minutu.

Gradel najpre nije realozovao penal, a nakon dve sjajne odbrane golmana Čakira, loptu je u gol poslao Kofi i to posle loše reakcije jednog igrača domaćeg tima.

Trabzon u sledećem kolu gostuje Giresunu, a Sivas koji je još bez bodova, dočekuje Gectepe.