Preokret: Gomis golom u 90+7. doneo Galati pobedu u Izmiru

Turska 21. feb 202220:24 > 20:29
Galatasaray's Bafetimbi Gomis Galatasaray Turkish Super League Trophy Presentation
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su kao gosti u Izmiru tim Gectepea sa 3:2 u poslednjoj utakmici 26. kola Super lige Turske.

Turska

Junak meča bio je povratnik u tim Galate 36-godišni Bafetimbi Gomis. Francuski veteran ušao je u igru u 74 minutu u trenutku kad je Galatasaraj gubio sa 2:1.

Izjednačujući gol postigao je iz penala u 87, a onda doneo pobedu u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Prethodno je gost iz Istanbula poveo u trećem minutu golom Danca Viktora Nelsona, ali je domaći tim preokrenuo preko Papa Ndiaija. Senegalac je uspešno realizovao dva penala, u 45. i 70. minutu.

Gomis se u Galatasaraj nedavno vratio iz saudijskog Al Hilala sa kojim je dva puta bio šampion Azije. Ovo mu je bio tek drugi ligaški meč u Turskoj.

Galatasaraj ove sezone beleži izuzetno slabe rezultate. Nakon ove pobede zauzima tek 13. mesto, dok je Gectepe na 16. poziciji.