Šesta u nizu Trabzona, šampion u zoni ispadanja

Turska 19. feb. 202119:02
REUTERS/Umit Bektas

Fudbaleri Trabzona savladali su Bašakšehir na strani u 26. kolu Superlige rezultatom 1:0 i upisao šestu uzastopnu pobedu.

Gostima je trijumf nad aktuelnim šampionom u Istanbulu doneo rezervista Jusuf Sari. U 78. minutu je turski napadač ušao u igru, a već u 79. pogodio mrežu Bašakšehira i poneo epitet zlatne rezerve.

Bila je to jedina prava prilika za Trabzon. I domaći su zapretili samo jednom – učinio je to Demba Ba u 78. minutu, kada je gađao pored stative.

Bašakšehir je na kraju ostao i sa desetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton u nadoknadi vremena dobio Rafael.

Trabzon je sa nova tri boda došao do ukupno 48 i zauzima četvrto mesto, uz tri poena manje od Fenerbahčea, Bešiktaša i Galatasaraja na prve tri pozicije.

Bašakšehir nastavlja sa jako lošim rezultatima. Branilac titule je četvrtim uzastopnim porazom, a ukupno 13. u prvenstvu, ostao u zoni ispadnja. Sada je na 18. mestu sa 24 boda.