Sise pogurao Fener, Subotić igrao u 2. poluvremenu

Turska 6. dec 202018:53
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Denizlispor u gostima sa 2:0 u 13. kolu turske Superlige i sada zauzimaju treće mesto na tabeli sa 23 boda, koliko imaju i Galatasaraj i lider Alanjaspor, koja ima meč manje.

Sve je rešeno u prvom poluvremenu, već u 9. minutu Papis Sise doveo je goste u vođstvo posle dodavanje Kadioglua po zemlji sa desne strane. Prednost je duplirao Gonul u 40. minutu, koji je posle kornera dočekao loptu na prvoj stativi i sproveo je u mrežu.

Od 54. minuta Fener je igrao sa desetoricom posle drugog žutog kartona Azizu, ali Muravski nije realizovao penal koji je skrivio upravo Aziz i to je bio kraj nadanja za Denizlispor. Za poraženi tim Neven Subotić ušao je u igru u 46. minutu.

Karagumruk je dobio Rizespor 2:1, heroj meča bio je dvostruki strelac Alasane Ndao, a između njegovih pogodaka za goste je mrežu zatresao Merijah.

Peti je Karagumruk na tabeli sa 17 bodova, a Rizespor je 13. sa deset i već je tri runde bez trijumfa.

A do trećeg trijumfa ove sezone stigao je Antalijaspor nad Ankaragučom 1:0, a jedini gol dao je 33-godišnji Adis Jahović na asistenciju Lukaša Podolskog. Antalija je 12. sa 13 bodova, a Ankaraguču je poslednji sa samo dva boda iz devet mečeva.