Sivas stopirao Galatarasaj

Turska 7. mar 202119:34 0 komentara
Galatasaray
Guliver image

Fudbaleri Galatasaraja remizirali su u Istanbulu sa Sivasom (2:2), u 29. kolu šampionata.

Gosti su dva puta stizali do prednosti, najpre preko Gradela u devetom, potom i Bojda u 38. minutu. Izabranici Fatiha Terima imali su snage samo da stignu do izjednačenja, preko Falkaa u 14. i 68, iz jedanaesterca.

Ankara je pobedila na stadionu Karagumruka – 1:0. Presudio je gol Potuka, posle odmora.

Probudio se napokon i šampion Bašakšehir. Pobedom na gostovanju Genčerbirligliju vratio se na pobedničku stazu. Najslađi trijumf, u poslednjem minutu, režirao je Demba Ba.

Danijel Aleksić igrao je do 71. minuta.

Hataj je izgubio od Kajzerija – 1:3. Pobedu gostujućeg tima potpisali su Parlak (24), Demirok (36) i Pedro Enrike (58), na suprotnoj strani pogodio je Pablo (53). Hataj je meč završio sa desetoricom, Kone je isključen u 52. minutu.

Galatasaraj je drugi, sa 58 bodova, dva manje od lidera Bešiktaša. Peti Hataj ima 46 bodova, osmi Karagumruk 41, jedanaesti Sivas 34. U opasnoj zoni su Ankaragudžu, Erzurum (26), Denizli (24) i Genčlerbirligli (21).