Šok u Istanbulu: Kasimpašina lekcija Galatasaraju

Turska 20. jan 202220:19 > 20:22 0 komentara
Galatasaraj Kasimpaša Print screen Sport Klub Turska
Print screen/Sport Klub

Fudbaleri Kasimpaše pobedili su kao gosti ekipu Galatasaraja sa 3:1 u 22. kolu Superlige Turske.

Turska

Bio je to mali gradski derbi Istanbula, ali pre meča nije se dovodilo u pitanje kome će pripasti bodovi. Pogotovo što je veliki favorit tim Galatasaraja poveo u 39. minutu golom Halila Dervišoglua.

Međutim, gosti su izjenačili u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena preko Holanđanina Rajana Donka, da bi u nastavku priredili veliko iznenađenje.

Preokret je doneo Umut Bozok u 60, a trijumf autsajdera potvrdio Mađar Kevin Varga u 90+3. minutu. Bio je to prvi gol u sezoni za nekadašnjeg fudbalera Debrecina.

Ovom pobedom Kasimpaša je nastavila beg iz opasne zone. Stigla je do 15. mesta na tabeli sa 24 boda, dok je Galatasaraj ostao na za njega katastrofalnoj 13. poziciji sa 27 bodova.

Ranije tokom dana Alanjaspor je katastrofalno porazila na svom terenu ekipu Hatajspora – 6:0 (uz het-trik Akbabe) , dok je Rizespor kao domaćin posle preokreta bio bolji od Antalijespora – 2:1.