Šok u Kupu Turske: Denizli izbacio Galatasaraj u Istanbulu

Turska 28. dec 202122:15 0 komentara
Galatasaray's Sofiane Feghouli celebrates scoring their third goal GalatasarajEuropa League - Group E - Galatasaray v Olympique de Marseille
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Denizlispora napravili su podvig u Kupu Turske pošto su kao gosti u Istanbulu uspeli da pobede velikog favorita tim Galatasaraja nakon boljeg izvođenja penala.

Gosti su poveli u devetom minutu golom Depe, zatim i sa 2:1 pogotkom Holanđanina Darija. Tim rezultatom otišlo se na odmor, ali su domaći igrači na samom startu drugog poluvrermena preokrenuli rezultat.

Golove za Galatu postigli su Ozturk u 29, Dervišoglu u 49. i Mostafa Mofamed u 50. minutu.

Međutim, Ozturk u 90+6. minutu dobija crveni karton, a gosti stižu do izjednačenja u devetom minutu sudijske nadoknade vremena autogolom danskog internacionalca Nelsona.

Usledili su produžeci, a kako nije bilo promene rezultata, prišlo se izvođenju penal-serije. Svi izvođači bili su sigurni osim poslednjeg u ekipi Galate Kaglajana i gosti su slavili veliku pobedu.

Vodeći tim Super lige Turske ekipa Trabzonspora takođe je kao domaćin slavila minumalnu pobedu protiv Boluspora – 1:0. Jedini gol postigao je u 48. minutu Fode Koita iz Gvineje.

Rezultati: Kasımpaša – Kočaelispor 5:3 (nakon produžetaka), Hatajspor – Menemenspor 1:0, Antalijaspor – Giresunspor 2:1, Trabzonspor – Boluspor 1:0, Galatasaraj – Denizlispor 3:3 – 5:6 penalima.