Šok za Galatasaraj, gužva na vrhu, Aleksić asistent

Turska 3. mar 202119:06 > 19:07 0 komentara
Galatasaraj
Christian Luyindama REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Galatasaraja prekinuli su niz od osam trijumfa i u 28. kolu Superlige Turske poraženi su u gostima od Ankaragudžua rezultatom 2:1.

Ekipa Fatiha Terima je sa 57 bodova izjednačena na vrhu tabele sa Bešiktašom, koji je u utorak minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Malatji, ali crno-beli imaju meč manje. Šansu da se priduži velikim gradskim rivalima imaće Fenerbahče koji u četvrtak dočekuje Antaliju, ekipu koja je u poslednjih 11 utakmica upisala osam remija i tri pobede.

Gatalasaraj je u prestonici Turske imao posed lopte čak 68 odost, ali su domaći bili mnogo konkretniji i od ukupno tri šuta u okvir gola dva su završila iza leđa Fernanda Muslere.

Ankaragudžu je poveo u nadoknadi prvog poluvremena pogotkom Ibrahima Akdaga iz penala, a važnu pobedu u borbi za opstanak obezbedio je Saba Lobjanidze u 55. minutu. Gosti iz Istanbula ubrzo su ostali sa igraćem manje zbog isključenja sjajnog napadača Mohameda Mostafe, a konačan rezultat postavio je Kerem Akturkoglu u trećem minutu nadoknade.

Tim iz Ankare je prekinuo seriju od šest mečeva bez trijumfa (četiri poraza i dva remija) i sa 23 boda pobegao je sa dna tabele.

Šampion Bašakšehir je ponovo razočarao i do boda protiv Konje (1:1) na svom terenu došao je pogotkom Dembe Ba u 85. minutu na asistenciju Danijela Aleksića. Nekadašnji igrač Partizana Marko Jevtović odigrao je ceo meč za Konju.

Bašakšehir ima 26 bodova, koliko i Erzurum koji je odigrao 2:2 sa Karagumrukom, i u zoni je ispadanja.

U preostala dva meča odigrana u sredu Kajzeri je savladao Rize 2:1, a Siva i Hataj su podelili bodove – 1:1.