Šok za Galatu: Dva crvena, penal u 96. i poraz u 101!

Turska 18. dec 202020:30 1 komentar
Fatih Karagumruk Super lig Erdinč
Print Screen SK

U prvom meču 13. Kola Superlige Turske u malom instanbulskog derbiju ekipa Fatih Karagumruk pobedila je Galatasaraj 2:1.

Bila je to izuzetno burna završnica u Istanbulu. Novajlija u ligi je pobedonosni gol postigao u jedanaestom minutu sudijske nadoknade vremena pošto je prethodno slavni gost izjednačio u 96. minutu iz jedanaesterca!

Poveo je domaći tim pogotkom Senegalca Ndaoa posle samo 15 sekundi igre u drugom poluvremenu posle sjajne asistencije Alparslana Erdema – 1:0.

Taj rezultat glasio je sve do šestog minuta sudijske nadoknade vremena pošto je arbiter pokazao na penal za goste. Siguran egzekutor bio je Senegalac u timu Galate, Mbaje Dianje, koji je prethodno i oboren u šesnaestercu Fatiha Karagumruka.

Međutim, kad se uveliko očekivao kraj utakmice, u 101. minute strelac prvog gola za domaći tim Alasane Ndao sjajno je u kontri proigrao 33-godišnjeg veterana Mevluta Erdinču, koji je ušao u igru samo desetak minuta ranije i iskusno lobovao golmana Okana Kočuka za veliku pobedu i šok za navijače Galatasaraja.

Sudija je meč ukupno produžio 14 minuta, a na samom kraju crveni karton dobio je gostujući igrač Brazilac Markao Teikšeria. Prethodno je u 99. minutu isključen domaći fudbaler, Čileanac Enco Roko.

Posle ove pobede Fatih Karagumruk je skočio na četvrto mesto sa 20 bodova, Galata je ostala druga da 23.