Sporno? Spajić odgurnut, gol priznat u 91. za pobedu Fenera

Turska 28. feb 202220:13 0 komentara
(Miha Zajc - Fenerbahče) Fenerbahce
Print screen/Sport Klub (Miha Zajc - Fenerbahče)

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su kao gosti gradskog rivala Kasimpašu sa 2:1 u poslednjoj utakmici 27. kola Superlige Turske.

Povezane vesti

Pričaće se u Turskoj još dugo o završnici meča na Erdoganovom stadionu u Istanbulu. Fener je bio apsolutni favorit protiv domaćeg tima, ali je do pobede stigao tek nakon kontroverznog gola u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Nakon nabačene lopte u šesnaesterac Kasimpaše, fudbaler gostiju Ener Valensija malo je odgurnuo defanzivca domaćeg tima Uroša Spajića, koji je izgubio ravnotežu i pao. U nastavku akcije Mađar Atila Šalai postigao je gol za Fener. Usledili su protesti domaćih igrača, sudija je sačekao VAR, ali je procenjeno da intenzitet nije bio takav da je trebalo dosuditi faul.

Ubrzo je zbog protesta dva žuta kartona, jedan za drugim, dobio asistent kod izjednačujućeg gola za Kasimpašu Aver Mabil.

Vodeći gol za Fener već u šestom minutu na efektan način postigao je slovenački reprezentativac Miha Zajc. Izjednačio je Džekson Muleka iz DR Konga u 67. minutu.

Fenerbahče je nakon ove pobede skočio na četvrto mesto sa 46 bodova, koliko ima i Bašakšehir na trećem. Kasimpaša je ostala na 15. poziciji sa 29 bodova.