Stali Galatasaraj i Trabzon, het-trik Jahovića

Turska 10. apr 202120:26
Adis Jahović
AP Photo

Fudbaleri Rizea stopirali su Trabzon, dok je Karagumruk zaustavio Galatasaraj, u 34. kolu šampionata Turske. Subotnji program obeležio je Adis Jahović, trostruki strelac za Goctepe u pobedi na gostovanju Hataju.

U prvoj utakmici dana, Rize i Trabzon nisu uspeli da postignu gol. Gosti su, uglavnom, napadali, stvorili nekoliko izglednih prilika, međutim, mreže su do kraja susreta mirovale. Trabzon je meč završio sa desetoricom, zbog dva žuta kartona, isključen je Hugo u 86. minutu.

Bez pobednika je završen i duel Galatasara i Karagumruka (1:1). Najzanimljiviji detalji spakovani su u tri minuta – Ndao je na isteku sata igre obezbedio gostima prednost, uzvratio je Babel za konačnih 1:1. Galatasaraj je u 79. minutu ostao bez Donka.

Najviše golova viđeno je u duelu Hataja i Goctepea (2:3). Het-trik Adisa Jahovića obezbedio je gostima tri boda. Nekadašnji reprezentativac Makedonije pogađao je mrežu u 30, 38. i 78. minutu. Na suprotnoj strani, precizan je bio Biram u 64. i 90.

Galatasaraj je treći sa 62 boda, četiri više od prvog pratioca Trabzona. Sedmi Hataj ima 49, koliko i osmi Karagumruk, deveti Goctepe 46, a trinaesti Rize 36 poena.