Stao i Galatasaraj

Turska 2. jan 202119:32 0 komentara
REUTERS/Umit Bektas

Galatasaraj nije uspeo da pobedi Antaliju (0:0), u 15. kolu turskog šampionata, što je najbolje iskoristila Alanija i pobedom nad Bašakšehirom (3:0), zahvaljujući većem broju postignutih golova, preuzela vrh tabele.

U Istanbulu se vodila žestoka borba do stotog minuta. Galatasaraj je ostao kratkih rukava, sa igračem manje, uzalud je pleo napade ispred gola petnaestoplasirane Antalije.

Alanija se vratila na pobedničku stazu – Bareiro u 19, Mubanđe u 27. i Bingol u 83. torpedovali su Bašakšehir.

Ankaragudžu je sa lakoćom upisala tri boda protiv Malatije (3:1). Domaći tim, čiji je dres prvih sat vremena nosio Luka Adžić, već u 37. minutu imao je dva gola prednosti, zahvaljujući Lukašiku i Paintsilu. Borven je stavio tačku na goleadu ekipe iz Ankare u 88, prethodno je Ndajishimie u 76. pogodio za Malatiju.

Gabonac Aron Bupenza, sa dva pogotka, režirao je trijumf Hatije nad Konjom (2:1). Gostima je u poslednjim sekundama poništen gol, na asistenciju iz VAR sobe. Ceo meč za Konju odigrao je Marko Jevtović, nekadašnji prvotimac Partizana, Zemuna i Novog Pazara.

Erzurum i Gacijantep osvojili su po bod (1:1). Domaći tim stigao je do izjednačenja u petom minutu sudijske nadoknade vremena, sa bele tačke, pogodio je Basan. Gol Miralasa iz 69. minuta nije bio dovoljan Gacijantepu za više od remija.

Duel Sivasa i Denizlija završen je takođe bez pobednika (2:2). U listu strelaca upisivali su se Gradel (26) i Fadžr (45), Rodalega (17) i Mešanović (90+2).

Gacijantep se probio na treće mesto, sa 28 bodova. U crvenoj zoni ispadanja nalaze se Genčlerbirligi (15), Denizli, Erzurum (13) i Kajzeri (10).